Predstavujeme foto porotu

Marek Kutej

K fotografii sa dostal už počas detstva, keď ho dedko učil v tmavej kúpeľni svojpomocne vyvolávať fotky z negatívov. Odvtedy zostalo fotografovanie jeho koníčkom. Neskôr sa hlbšie začal fotografii venovať počas bajkerských zjazdov, kde sa hlavne táto téma objavuje v jeho tvorbe. Zachytením krajiny, hôr a bajkerov skoro pochopil, že nie je lepšieho remesla ako fotografia. Voľný čas venoval hlavne horám a bicyklu. Ďalšou fotografickou témou, ktorá sa stala jeho živobytím je fotografovanie závodov a eventov. Fotografie aktívne ďalej upravuje a pracuje ako grafik.

Roman Ripka

Rodáka z Považskej Bystrice, milovník hôr, skál a lezenia, ktorému sa venuje od štrnástich rokov. Začínal v Manínskej tiesňave, liezol vo Vysokých Tatrách, v Alpách. Od roku 1984 je členom Horolezeckého klubu Manín v Považskej Bystrici. Popri lezení sa od roku 2016 venuje aj fotografovaniu. Na svojich fotografiách zachytáva panorámy krajiny, rôzne miesta a momenty, ktoré zažil so svojimi kamarátmi – horolezcami. Najradšej fotí v Manínskej tiesňave, vyhľadáva netradičné a nevšedné kompozície, kde sa bežný turista nedostane.

MgA. Zuzana Jargašová

Fotografii sa venuje popri cestovateľských potulkách, horolezeckých výjazdoch a objavovaní nových tvárí sveta. Keďže lezenie a cestovanie sú jednými z jej veľkých vášní, tieto témy sa objavujú aj v jej fotografickej tvorbe. Objektívom zachytáva napätie pri prelezoch, ale i pokoj nedotknutej krajiny. Je absolventkou Fakulty umění v Ostrave, na katedre kresby a grafiky, a tak i vo fotografií hľadá línie a tvary, ktoré by bolo možné použiť i do klasicky tlačených grafík či ilustrácií. Rada spája rôzne techniky tvorby, z ktorých vznikajú autorské knihy.